• Slávnostné otvorenie šk. roka 2021/2022

• Každá osoba vstupujúca do budovy školy musí mať prekryté horné dýchacie cesty. Zároveň je každá osoba povinná si pri vstupe dezinfikovať ruky.

7,30 – 8,00 hod.priebežný príchod žiakov do školy a rozdelenie do tried

1. Žiaci 2. – 9. ročníka vstupujú do budovy hlavným vchodom
            2. Každý žiak 2. – 9. ročníka musí priniesť vypísané „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ – toto tlačivo je možné si vytlačiť z https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/  (príloha č.1) alebo si ho žiak / rodič môže prísť vyzdvihnúť do školy 31.08.2021
            3. Žiaci 1. ročníka budú vchádzať do školy bočným  vchodom. Je dôležité dodržiavať medzi sebou odstupy. So žiakom 1.ročníka môžu do budovy školy vstúpiť aj rodičia (zákonní zástupcovia) a môžu sa zúčastniť sv. omše. Do triedy môže vstúpiť iba jeden rodič (zákonný zástupca). Pri vstupe do budovy musia odovzdať vypísané tlačivo „Písomné vyhlásenie návštevníka o bezpríznakovosti“ - toto tlačivo:
            • je možné si vytlačiť z https://www.minedu.sk/skolskysemafor/ (príloha č. 1a)
            • rodič si ho môže prísť vyzdvihnúť do školy 31.08.2021
            • rodič ho vypíše pri vstupe do budovy

8,10 hod. – sv. omša v telocvični

9,00 hod.  - príhovor riaditeľa školy

9,10 – 9,30 hod. – pokyny triednych učiteľov k opatreniach proti šíreniu COVID – 19 v škole

9,30 – 9,55 hod. – školský poriadok

10,00 hod.  – ukončenie vyučovania

• Oznam pre stravníkov

• Oznamujeme zákonným zástupcom, ktorí majú záujem prihlásiť dieťa na stravovanie v ŠJ, aby si v dňoch od 26.- 30. 8. 2021 a 2. 9. 2021 v čase od 8:00 do 12:00 hod. vyzdvihli u vedúcej ŠJ zápisný lístok na stravovanie a sumu na úhradu stravného. Zápisný lístok si môžete vytlačiť aj na stránke našej školy. Vyplnený zápisný lístok je potrebné odovzdať priamo vedúcej ŠJ alebo priniesť prvý školský deň a odovzdať triednym učiteľom.

Poplatok za jeden obed pre ročníky 1. – 4. sa uhrádza v  sume 1,21 €

Poplatok za jeden obed pre ročníky 5. – 9. sa uhrádza  v sume 1,30 €

Mesačne ešte uhrádzajú prihlásení stravníci poplatok v sume 2 € na režijné náklady a skvalitnenie kultúry stravovania.

Platba na september je pre roč. 1. – 4. v sume 26,20 €     (20 x 1,21= 24,2 + 2 réžia = 26,20 €)

Platba na september je  pre roč. 5. – 9. v sume 28 €     (20 x 1,30 = 26 + 2 réžia = 28 €)

(Vychádzame z priemerného počtu 20 stravovacích dní.) Suma bude rovnaká aj na nasledujúce stravovacie mesiace október, november a december 2021.

Sumu na stravné je potrebné uhradiť vždy do 25. dňa v mesiaci na nasledujúce stravovacie obdobie.

Na začiatku roka žiadame  uhradiť stravné na september do dátumu 10.9.2021 a stravné na október do 25.9. 2021.

Stravné je možné uhradiť:

trvalým príkazom na účet č. IBAN  SK41 0200 0000 0000 4623 3192*

príkazom cez internetbanking na účet č. IBAN  SK41 0200 0000 0000 4623 3192*

alebo vo výnimočných prípadoch poštovou poukážkou

*Do poznámky pre prijímateľa uviesť meno a priezvisko žiaka, triedu. Ako variabilný symbol uveďte

mesiac a rok v tvare MMRRRR, napr. 092021, 102021, ...

Zápisný lístok

vo formáte WORD si môžete stiahnuť TU,

vo formáte PDF si môžete stiahnuť TU

• Zisťovanie záujmu o testovanie žiakov

• Milí rodičia,

začiatok nového školského roka sa blíži. S nástupom do školy budú spojené niektoré špecifiká, ktoré po minulé roky neboli. Podľa Školského semaforu vydaného ministerstvom školstva je dôrazne odporúčané v záujme zachovania zdravia a bezpečnosti žiakov a zamestnancov absolvovať testovanie na Covid – 19.Testovanie je ÚPLNE DOBROVOĽNÉ a je možné dvoma formami:

1. Kloktacie PCR testy - na začiatku školského roka – prebehnú v škole alebo v domácom prostredí v období od 02.09.2021 – do 05.09.2021. Presný deň Testovania Vám oznámime až po dohode s dodávateľmi testov po 30.auguste 2021. Vzorku vyhodnotí certifikované laboratórium a zákonný zástupca žiaka sa výsledok dozvie do 72 hodín. (aby ste mali predstavu, ako takýto test prebieha, kliknite na: https://testujemeskoly.sk/ ) Na doručenie výsledku musí byť laboratóriu poskytnuté telefónne číslo a e-mail zákonného zástupcu. Bez toho nie je možné test vyhodnotiť.Podrobné informácie sa dozviete na: https://www.minedu.sk/kloktacie-testy-na-skolach/

2. Antigénové testy – samotestovanie v domácom prostredí v priebehu školského roka (rodič žiaka, ktorý o to požiada cez školu, dostane sadu 25 ks testov, ktoré môže preventívne používať v priebehu roka alebo ak sa u žiaka prejavia príznaky ochorenia)Distribúciu oboch typov testov bude zabezpečovať škola. Preto je nevyhnutné, aby ste nám v čo najkratšom čase oznámili svoj záujem, resp. nezáujem o testovanie – najneskôr do 25.08.2021 do 10,00 hod. (správy po tomto termíne nebudú zahrnuté do sumáru žiadateľov o testy).

Svoj záujem o PCR testovanie, antigénové testy (sada 25 ks), alebo obe možnosti nám oznámte:

a) hlasovaním cez svoj účet na EDUPAGE               alebo            b) e-mailom na: sekretariat@zsdonbosca.sk