• Testovanie 9 - 2021

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR dňa 28.5.2021 rozhodlo o zrušení celoplošného Testovania 9 2021 (pozrite tlačovú správu TU), Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) namiesto celoslovenského testovania uskutoční monitoring na reprezentatívnej vzorke žiakov.

Cieľom monitoringu je zmapovať názory a skúsenosti žiakov 9. ročníka základných škôl a 4. ročníka gymnázií s osemročným vzdelávacím programom v súvislosti s dištančnou formou vzdelávania v tomto školskom roku, ktorá prebiehala prevažne online formou a prepojiť výsledky dotazníka s dosiahnutou vedomostnou úrovňou žiakov.

Uvedený monitoring sa uskutočňuje na reprezentatívnej vzorke žiakov a škôl. Naša škola a žiaci 9. ročníka boli zaradení do tejto reprezentatívnej vzorky. Získané výsledky nebudú slúžiť na hodnotenie alebo porovnávanie žiakov a škôl. Výsledky žiakov ani škôl nebudú zverejňované. Výsledky v tomto roku budú spracovávané za celé Slovensko, nie za jednotlivé školy.

Realizácia monitoringu bude prebiehať prostredníctvom portálu EduPage.

Žiaci budú riešiť dva testy (matematika, slovenský jazyk a literatúra) a vyplnia jeden dotazník. Tento monitoring na našej škole bude prebiehať v stredu 9.6.2021.